Bieg Uniwersytetu Medycznego pod patronatem KRUWiO

Informacje archiwalne 6 września 2017

Rok akademicki rozpoczniemy na sportowo. 30 września, po raz trzeci, wystartuje Bieg Uniwersytetu Medycznego. Po raz kolejny organizatorzy rzucają wyzwanie wrocławskim uczelniom. Najszybsze zostaną nagrodzone, wystarczy zapisując się zaznaczyć nazwę swojej uczelni.

– Organizujemy BUMWRO pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Mamy nadzieję, że także w tym roku będziemy mogli mieli w gronie startujących reprezentację rektorów, nasz – prof. Marek Ziętek – od samego początku startuje z numerem 1 – opowiada organizator wydarzenia dr hab. Tomasz Zatoński. W minionym roku mieliśmy okazję zmierzyć czasy rektorom Akademii Wychowania Fizycznego, Papieskiego Wydziału Teologicznego czy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Liczymy, że w tym roku grono jeszcze się powiększy – dodaje. Środowisko akademickie biega chętnie – mamy nadzieję, że studenci, doktoranci i pracownicy wrocławskich uczelni tłumnie świętować będą z nami początek nowego roku akademickiego na sportowo – zachęca Tomasz Zatoński.

Bieg odbędzie się na atestowanym odcinku 10 kilometrów. Start i meta zaplanowany jest na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Do udziału w zawodach zapraszamy całe rodziny, poza konkurencjami dla dorosłych biegaczy przewidzieliśmy także biegi dla dzieci na trzech dystansach 400, 800 i 1200 metrów – wyjaśnia dr hab. Tomasz Zatoński.

Biegowi po raz kolejny towarzyszy cel charytatywny. Tym razem zbierane będą pieniądze dla 14-letniej Darii. Dziewczyna uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa, laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka. Wystarczy jeden zabieg wszczepienia implantu. Niestety procedura nie jest refundowana. W tym roku zbiórka na Biegu Uniwersytetu Medycznego przeznaczona będzie na ten cel. Potrzebujemy 30 tysięcy złotych.

Pomóc może każdy. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „Biegaj dla Zdrowia”, nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”.

Szczegółowe informacje i formularze rejestracyjne znaleźć można na stronie www.bieg.umed.wroc.pl.