Kolegium Rektorów obradowało w Zielonej Górze

Informacje archiwalne 15 kwietnia 2014

Spotkanie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry odbyło się 15 kwietnia 2014 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim. Gościem Rektorów była Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski.

Podczas spotkania Rektorzy podjęli decyzję o objęciu patronatem honorowym KRUWOZ XXII Ogólnopolskiego Zjazdu Redaktorów Gazet Akademickich, które odbędzie się w terminie od 26 do 29 sierpnia 2014 roku we Wrocławiu. Zatwierdzono także terminy inauguracji roku akademickiego 2014/2015.

Gospodarz spotkania Prof. Tadeusz Kuczyński Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, wspierając się prezentacją multimedialną omówił sprawy istotne dla uczelni – nowinki dotyczące jej rozwoju, osiągnięć pracowników i studentów,a także problemy z jakimi boryka się Uniwersytet Zielonogórski.

Prof. Andrzej Pieczyński Prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprezentował strukturę i omówił możliwości wykorzystania Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, który Rektorzy mieli okazję zwiedzić po zakończeniu obrad (więcej o Parku).