Czerwcowe posiedzenie KRUWiO – wybory Przewodniczącego Kolegium

Informacje archiwalne 14 czerwca 2017

W czerwcu br. Rektorzy Uczelni Wrocławia i Opola byli gośćmi Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzeja Rokity, który przed obradami zaprezentował wszystkim zebranym nowy Stadion Olimpijski. Gościem był Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Historię stadionu przedstawił w prezentacji Rzecznik Prasowy AWF dr Ireneusz Cichy.

Po pierwszej części spotkania, Przewodniczący i Gospodarz powitali zaproszonych Gości: prof. Tadeusza Lutego i posła Stanisława Huskowskiego. W drugiej części Rektorzy omówili kwestię wizyty Rektorów we Lwowie oraz organizację Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018. Inauguracja odbędzie się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 2 października 2017 r. o godz. 15.00.

Ostatnią, bardzo istotną sprawą był wybór Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Rektorzy w dyskusji zaproponowali przedłużenie kadencji Przewodniczącego prof. Marka Ziętka – Rektora Uniwersytetu Medycznego na okres trzech kolejnych lat, tj. do końca sierpnia 2020 r. Wybór nastąpił poprzez aklamację. Nowy Przewodniczący podziękował za dotychczasową współpracę i za jednogłośne poparcie.

Galeria zdjęć