Spotkanie Rektorów w Politechnice Opolskiej

Informacje archiwalne 11 kwietnia 2018

W dniu 11 kwietnia br. rektorzy spotkali się na Politechnice Opolskiej. Gospodarz – Rektor PO prof. dr hab. Marek Tukiendorf przywitał wszystkich w Bibliotece Instytutu Konfucjusza.

Na posiedzeniu Rektorzy dyskutowali o bieżącej działalności Kolegium i osiągnięciach naukowych Politechniki Opolskiej. W spotkaniu udział brali także zaproszeni goście – Zastępca Prezydenta Miasta Opola Maciej Wujec, Dyrektor Centrum Projektowo-Badawczego Instytutu Fraunhofera w Opolu prof. Anna Król oraz Wiceprezes Polsko-Indyjskiej Fundacji Edukacyjnej Maharshi Shah.

Przedstawiciele Kolegium wymienili się również doświadczeniami związanymi z międzynarodową współpracą z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie, oraz zostali zaproszeni do współpracy z Indiami w zakresie rekrutacji hinduskich studentów.

W trakcie posiedzenia podjęto m.in. Uchwałę dotyczącą patronatu KRUWIO, udzielonego dla Festynu Rekraacyjno-Sportowego pn.: „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Festyn odbędzie się 26 maja 2018 r.

Na zakończenie Gospodarz – Rektor prof. Marek Tukiendorf zaprosił gości do zwiedzenia wyjątkowego Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich.

Galeria zdjęć