Spotkanie na Uniwersytecie Opolskim

6 maja 2014 roku Rektorzy KRUWOZ wybrali się na obrady Kolegium do Opola. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia nowo otwartego Muzeum Uniwersytetu Opolskiego i spacerze po ogrodzie pełnym wspaniałych rzeźb, które sprowadza na uczelnię Prof. Stanisław Sławomir Nicieja Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Tuż po otwarciu obrad i przywitaniu gości Gospodarz spotkania zaprosił do obejrzenia filmu o Uniwersytecie Opolskim, który powstał z okazji XX-lecia uczelni. Następnie Gospodarz spotkania podzielił się z uczestnikami obrad opowieścią o swojej pasji i planie opisania historii 200. miast polskich, które pozostały za wschodnią granicą kraju (kilka tomów już opublikowano). Rektor podkreślił, że w swoich książkach, w niebanalny sposób, opisuje nie tylko historię samych miast, ale również życie ich mieszkańców, sagi rodzinne.

Gościem Kolegium był Waldemar Zadka Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, który, w imieniu Marszałka, podziękował za zaproszenie i podkreślając, że uczelnie są jednym z najważniejszych partnerów w kreowaniu polityki regionu, życzył wszystkim uczelniom dalszego rozwoju i wyraził nadzieję na kontynuowanie dotychczasowej owocnej współpracy.

Na koniec spotkania odbyły się wybory nowego przewodniczącego i jego zastępców. Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry wybrało Prof. dr. hab. Marka Ziętka dopełnienia funkcji przewodniczącego Kolegium przez dwa lata, tj. od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2016 roku. Wiceprzewodniczącymi zostali Prof. dr. hab. Krystian Kiełb JM Rektor Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Prof. dr. hab. Juliusz Migasiewicz JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.