Spotkanie Rektorów w Akademii Wojsk Lądowych

Informacje archiwalne 17 października 2018

Rektorzy wrocławskich i opolskich uczelni spotkali się w Sali Orła Białego przy ul. Czajkowskiego 109 we Wrocławiu. Gospodarz Gen. bryg. dr hab. Dariusz Skorupka Rektor Akademii Wojsk Lądowych zaprezentował strategie i kierunki rozwoju Uczelni. AWL ma być Akademią Liderów, ma być rozpoznawalna, rozwijać zdolności przywódcze za pomocą najnowszych metod, narzędzi, technologii i procedur. Ma kształcić dowódców w kraju i w ramach współpracy międzynarodowej. Identyfikacja najlepszych rozwiązań to jeden z głównych filarów w realizacji strategii najlepszej uczelni w Europie. Szkolenia w nowych technologiach i działania w terenie mają być implementowane do procesu edukacji – podkreślał gospodarz w swym wystąpieniu.

Na posiedzeniu obecna była Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska oraz Przewodniczący Rady ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością Krzysztof Peda.

Przewodniczący Rady podziękował władzom uczelni za wspieranie studentów z niepełnosprawnością. Przedstawiciele Rady z ramienia uczelni wrocławskich i opolskich spotykają się regularnie wypracowują nowe kierunki i nowe idee. Jedną z nich jest wprowadzenie corocznych Dolnośląsko-Opolskich Dni Integracji. Podczas konferencji uczelnie zrzeszone w Radzie mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz podnosić umiejętności pracowników uczelni w pracy z osobami z niepełnosprawnością. W tym roku konferencja odbędzie się 8-9 listopada na Politechnice Wrocławskiej – poinformował Przewodniczący Rady Krzysztof Peda.

Podczas posiedzenia przedstawiciele Kolegium dyskutowali o bieżącej działalności KRUWiO oraz o przygotowaniach do Święta Nauki Wrocławskiej, którego uroczystość będzie obchodzona 15 listopada 2018 r.

Galeria zdjęć