Styczniowe spotkanie KRUWiO

Informacje archiwalne 11 stycznia 2017

W dniu 11 stycznia 2017 r. Rektorzy spotkali się na Politechnice Wrocławskiej, w której Gości powitał Rektor tej Uczelni prof. dr hab. inż. Cezary Madryas. Obecni byli również Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, Doradca Prezydenta Wrocławia ds. Współpracy z Uczelniami Wyższymi prof. Tadeusz Luty oraz Prezes Oddziału PAN we Wrocławiu prof. Andrzej Żelaźniewicz.

Na spotkanie zaproszeni zostali Prezes Stowarzyszenia TRATWA Robert Drogoś oraz Wojciech Wodo z Fundacji „Manus”. Przedstawili Rektorom infrastrukturę i propozycję zagospodarowania zajezdni „Dąbie” we Wrocławiu.

W drugiej części spotkania prof. Kazimierz Orzechowski przedstawił sprawozdanie z XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podkreślając przy tym, że praca na rzecz Festiwalu to przede wszystkim radość w odkrywaniu nowych rzeczy, to pasja i ciekawość otaczającego świata, zarówno przez dzieci, jak i osoby starsze.

Przewodniczący Kolegium prof. Marek Ziętek wręczył prof. Kazimierzowi Orzechowskiemu podziękowania za pełnienie funkcji Środowiskowego Koordynatora Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz przekazał nowo wybranemu Koordynatorowi prof. Tadeuszowi Doboszowi z Uniwersytetu Medycznego akt powołania do pełnienia tej funkcji w kadencji 2017-2020.

Kolegium wyraziło ogromny podziw i szacunek dla prof. K. Orzechowskiego za lata pracy i wkład w popularyzację i promocję nauki w ramach idei tworzenia DFN.

Galeria zdjęć